Kraniosakrálna terapia :: Malíček

0

Pri tomto type neinvazívnej celotelovej procedúry so zameraním na oblasť hlavy, krčnej a krížovej chrbtice sa použitím ľahučkých, sotva znateľných dotykov (jemných techník, ktoré patria k osteopatii) a intuície pôsobí na mozgovo-miechovú tekutinu, ktorá chráni a vyživuje celý centrálny nervový systém a prúdi v chrbticovom kanáli. Cieľom je nájsť zdroj energetických blokád a ich odstránením pomôcť obnoviť správny tok tekutín a telesnej energie. Vďaka navodenému uvoľneniu sa regeneruje celý organizmus.

Čo je kraniosakrálny rytmus?
Tento, vlnám podobný rytmus, vzniká dôsledkom produkcie mozgovomiechovej tekutiny (liquoru) a jeho odvádzaním krvným systémom. Čím lepší je kraniosakrálny rytmus, tým lepšie sú prepojené všetky bunky, čo svedčí o dobrom stave organizmu.

Dôležitou súčasťou kraniosakrálneho rytmu je dosiahnutie tzv. nulového bodu, počas ktorého sa uvoľňujú väzivá v celom tele, obnovujú flexibilitu autonómneho nervového systému, redukujú stres a jeho emocionálne následky, pôsobia ukludňujúco na hyperaktívne deti a vytvárajú spojenie s autistickými deťmi, majú pozitívne efekty na depresie a psychosomatické problémy. Ak je kraniosakrálny rytmus trvalo brzdený, vzniká množstvo bolestí hlavy. Aj školská medicína vie a uznáva, že bolesti hlavy sú podmienené emocionálne, a to nie je nič metafyzického, ale súvisí to so svalovým napätím a obmedzeným dýchaním. Systém hlavových membrán sa dostane do stresu, t.j. mení sa prekrvenie, mozgové a hlavové nervy už nefungujú optimálne a na konci tejto rady je napríklad príznak migrény.
 

Metódu je možné aplikovať na: Harmonizaciu ANS (autonómneho nervového systemu), uvoľnenie a odplavenie toxických látok z tela, odstránenie rôznych napäťových vzorcov, podstatné zníženie stresu, chronický únavový syndróm, posttraumatický syndróm, úzkostné stavy, podstatné zlepšenie stavu klienta v kombinácií rôznych druhov masáží, porúch učenia, slabej koncentrácie, migrény, rôzne symptómy po úrazoch, poruchy zraku, problémy s trojklaným nervom, poruchy sluchu, čuchu, koliky, reflux, úklony hlavy, poruchy pohybov jazyka, skolióza, bolesti hlavy, zápaly svalov a nervov, alergie, regulácia hormonálnej činnosti, dysfunkcie čeľustného kĺbu, poruchy rovnováhy, mierne poruchy psychiky a iné.