Projekt “Purpurové srdce” :: Malíček

0

Cenu Purpurové srdce sme  slávnostne odovzdali 6. novembra 2012 na slávnostnom ceremoniáli pri príležitosti Medzinárodného dňa predčasne narodených detí (17. november) v troch kategóriách:

1.Osobnosť  malíček o.z. –  cena bola odovzdaná pani profesorke MUDr. Márii Huttovej, CSc. predsedníčkou malíčka Ľubicou Kaiserovou

2.Osobnosťou Neonatologickej sekcie Slovenskej pediatrickej spoločnosti bol poctený pán profesor MUDr. František Bauer, PHD. Cenu odovzdala predsedníčka NS SPS, docentka MUDr. Darina Chovancová, CSc.

3. Osobnosťou verejného života sa stala pani MUDr. Viera Haľamová, ktorej cenu odovzdala poslankyňa NR SR Mgr. Jana Žitňanská 

Cena Purpurové srdce je celosvetovo vnímaný symbol a ocenenie za „zranenie“ v boji. Pôvodne sa udeľovalo vojakom, v poslednom období myšlienku prevzali rodičia nedonosených detí na celom svete. Purpurové srdcia nedonosených detí sa ručne vyrábajú z českého skla a striebra z ktorého sa razia mince. Sú silné ako všetky nedonosené deti, nie však také silné, aby vydržali tvrdý úder. Purpurová farba je kráľovská, farba kráľov a kráľovien a všetkých nedonosených detí. Strieborná slza je poctou tým predčasne narodeným , ktoré sme stratili.