IP Kamery

0

Veľmi dobre poznáme ten pocit, keď sa bábätko narodí – a to niekoľko týždňov či mesiacov skôr, ako všetci očakávali. A medzi tie očakávania tiež patrí, že so svojím maličkým bábätkom budete od narodenia spolu. No nie vždy je to možné. Vo Vašom prípade dostalo bábätko prechodný domček, ktorý mu bude pomáhať, aby sa cítilo v teplúčku a postupne naberalo sily. Vy s ním budete tiež tráviť čas, ale nie vždy je možné, aby ste boli po celú dobu v nemocnici s ním.

My, rodičia predčasne narodených detí vieme, že byť doma, bez bábätka, je veľmi psychicky náročné. Preto sme rozmýšľali, ako pomôcť ďalším rodičom, ktorí sa ocitnú v podobnej situácii.

Rozhodli sme sa vyskúšať IP kamery, ktoré dokážu zabezpečiť online prenos obrazu Vášho dieťatka z inkubátora. Túto možnosť máte aj vďaka tým rodičom a priateľom predčasne narodených detí, ktorí venovali svoje 2% daní nášmu združeniu “Malíček” na prípravu a spustenie tohto projektu.

V súčasnej dobe poskytuje možnosť online prenosu iba neonatologické pracovisko v Nových Zámkoch. Do budúcnosti plánujeme osloviť aj ostatné neonatologické oddelenia na Slovensku a ponúknuť im túto možnosť.  Preto  nám veľmi pomôže, ak nám dáte vedieť, či Vám táto možnosť pomohla a či a prečo by ste ju odporučili aj ďalším rodinám. Váš feedback môžete poslať aj na náš email ([email protected]) alebo FB (https://www.facebook.com/nasmalicek), kde môžete nájsť aj ďalšie informácie a podporu.

Držíme Vám palce, aby Vaša cesta s predčasniatkom bola čo najkrajšia!

Malíček a Neonatologická klinika Nové Zámky