Poradňa :: Malíček

0

Niet začo. Naša dcérka bola narodená v 30 tt, našťastie bez iných komplikácii než extrémne nízka pôrodná hmotnosť (980gr). Vyvíjala sa bez zdravotných problémov, Vojtovku sme cvičili asi polroka v kombinácii s plávaním. Ale ako som písala, je to veľmi individuálne od dieťatka k dieťatku, je napr. niečo úplne iné u detí, ktoré mali DMO alebo krvácanie do mozgu či iné diagnózy…

Nas syn Matusko sa narodil 24,6t.t. Okrem inych tazkosti mal i krvacanie do mozgu. Do tretieho mesiaca korigovane sme cvicili jeden cvik Vojtu. Potom uz mu Vojtova metoda nebola odporucana, nakolko jeho psychomotoricky vyvin napredoval primerane veku. Presli sme na Bobath koncept.

Zdravím Vás Tina…rada by som sa s Vami porozprávala a podelila sa o niektoré skúsenosti, kladné i záporné ohľadom predčasniatok. Ste na facebooku?

S pozdravom, Eva

Dobrý deň, mám vnuka, ktorý sa narodil v 26. týždni tehotenstva. Chcem sa teda spýtať či v našom regióne sú pediatri ktorí sa špecializujú práve na takéto deti. Takýchto predčasniatok zas nie je tak veľa a lieky ktoré malý dostal na pohotovosti mu spôsobili skôr problém – bolesť bruška, ako pomoc.
Pri tejto príležitosti chcem vyzdvihnúť starostlivosť na neonatológii v Prešove. Len vďaka ľuďom, ktorí sa zanietene dokážu týmto detičkám venovať, majú takéto bábätká omnoho vyššie šance pre život.

Pani Eva zo skúseností vám môžeme poradiť, že vždy je lepšie ak pri zdravotných problémoch kontaktujete pediatra, ktorý má vášho vnuka v starostlivosti.Vie o ňom čím prešiel, ako bol liečený a má odporúčania po prepustení ako ho má viesť ďalej. Verím, že sa dá dohodnúť, že by ste ho kontaktovali aj keď je to mimo ordinačných hodín. Nie sú obvodní pediatri, ktorí sa špecializujú na predčasniatka, sú len takí, ktorí už majú s nimi skúsenosť, prípadne dostatok informácií o nich. Verím, že sa o radu môžete obrátiť aj na pracovisko odkiaľ bol vnúčik prepustený, prípadne na ich ambulanciu kde chodíte na kontroly. Želám vášmu prečasniatku veľa, veľa zdravia a láskavých ľudí okolo neho. Veľa odpovedí na problémy nájdete aj v publikácii “Narodili sme sa nezrelí..” Obsah nájdete aj na našej stránke.

Vďaka za radu, skutočne to nie je ľahké..

S pozdravom, Eva