Poradňa :: Malíček

0

Pre takéto maličké detičky poskytuje dostatočnú rehabilitáciu nemocnica Tetis v Dunajskej Lužnej.

Monika, ďakujem za Váš príspevok.

Eva

Dobrý deň, náš jakubko narodený v 27 t.t. má už 8 mesiacov. má výrazne zležanú hlavičku. Dá sa s tým niečo robiť? ďakujem za radu, Janka

Odpovedám Vám čiste laicky..my sme nášmu malému podkladali hlavičku vankúšom, aby ju otáčal na druhú stranu.

Pekny den Janka. Nam velmi pomohol vankusik, zakupili sme ho v zahranici. Ale skuste cez web stranku www.simonatal.com. Zelam, nech sa Jakubko len a len dari.
Julia

Poznám dievčatko, nie predčasne narodené, ktoré malo po povinnom očkovaní problémy. Epileptické záchvaty – padala hlávka a aj ho na epilepsiu liečili. Zároveň sa vás chcem spýtať, či má niekto z vás negatívnu skúsenosť s PLEGOMAXINOM. Malému to pichli, aby zaspal a….nastala opačná reakcia, strašný plač až do večera. Táto látka mu bola podaná, aby sa mohlo urobiť EEG. Na nete som našla nežiadúce účinky tejto látky – napíšem to laicky, padanie hlávky dopredu a prevracanie očných buliev. Výrobca uvádza, že sa deťom do 6 mesiacov nemá podávať. Vnukovi to napriek tomu podali a spomínané nežiadúce účinky nastali. Viem o jednej mamičke, ktorej takto dieťa preplakalo v kuse 2 dni, až mu šiel jazýček do strany. Ak by sa niekto s podobnou skúsenosťou ozval, budem rada.
S pozdravom, Eva

Evka, epilepsia po očkovaní – nikto nemôže dokázať, či by sa neprejavilo ochorenie i bez očkovania, lebo j mohlo mať v genetickej výbave… Podanie niektorých liekov na utlmenie môže urobiť opačný efekt, už sme sa s tým stretli. Žiaden liek nie je testovaný na novorodencoch. Takže je to na skúsenosti lekárov.

Dievča vyrástlo a žiadnu epilepsiu nemá….

Dobry den,
Chcela by som sa opytat ci mi niekto nevie pomoct s jedenim mojho syna,predcasne narodeny v 26 tyzdni. Je len mixovanu stravu,kasovitu,vie kusat,aj odkusne kusok ale pri prehltani ho davi na vracanie a pri vacsom kusku sa aj povracia. Boli sme na vsetkych operaciach, vsetko ma spravne vyvinute,nema poranenie kvoli sondam,aj krcne mandle mu vybrali,chodime aj k logopedicke a fyzioterapeutke na cvicenia, ale nic nezabera. Momentalne ma 3 roky.Dakujem velmi pekne za odpovede.

Karolínka už z toho čo ste napísali vidím, že má váš synček toho už veľa za sebou. Zrejme práve pre to, že bol veľa krát intubovaný či už po narodení, alebo počas operácií, sondovaný..(poznám niekoľko detí s týmito problémami a zúčastnila som sa s nimi na konzultáciách s logopédkami). Jeho ústa majú mnoho negatívnych skúseností, čo sa v konečnom dôsledku odzrkadľuje na problémoch s jedením. (Buďte trpezlivá a doprajte synovi čas, aby pomaly napredoval a prekonal precitlivelosť úst. Nekŕmte ho nikdy kúskami nasilu. Skúšajte také jedlá, ktoré má rád a ľahko sa prehltnú, napr. v kašovitom jedle špagety na kúsky, ovocie dužinaté, mäso jemne nasekané. Vo vzťahu k jedeniu, je dôležitý i spôsob sedenia pri jedle i lyžica, ktorou dieťa je. (stupaje nôh na podlahe – tak ako náš správny sed pri jedení, lyžica plytšia, primerane veľká, dieťa z nej jedlo samé stiahne perami
Nepíšete Karolínka odkiaľ ste, ale posielam vám i tak kontakt na logopedičku zo Skalice, ktorá sa venuje problémom s prehĺtaním a niekoľko našich rodičov je s ňou v kontakte : [email protected] Existujú aj pomôcky, ktorým sa trénuje hryzenie, práca jazyka a prehltanie, ale to zrejme s vašimi terapeutkami robíte, že ? Každá príjemná skúsenosť v ústach bude budovať v synčekovom podvedomí pocit bezpečia, aby sa odbúrali tie negatívne skúsenosti. Prajem vám veľa, veľa spokojnosti.

>>