Kazde dieta musi dostat sancu

0

Existuje alergia na pracie prostriedky?Ak ste sa dostali na túto stránku, je to preto, že pravdepodobne máte nejaký problém s pokožkou a chceli by ste zistiť, do akej miery môže prací prostriedok, ktorý používate na bielizeň, ovplyvniť alebo ovplyvniť váš stav.

Hneď vám povieme, že používanie správneho pracieho prostriedku je podstatný rozdiel, ak trpíte kožnými alergiami, ale aj to, že používanie nesprávneho pracieho prostriedku môže byť príčinou alergií a podráždenia pokožky.

Predovšetkým je nevyhnutné používať špecifický produkt, ako je detergent na atopickú dermatitídu, keď trpíte týmto stavom, pretože je známe, že mnohé zložky tradičných chemických čistiacich prostriedkov sú „spúšťačmi“ symptómov.

Ďalšou podmienkou, ktorá si vyžaduje používanie jemných detergentov šetrných k pokožke, je viacnásobná chemická citlivosť, pri ktorej je vplyv chemických detergentov veľmi vysoký.

Atopická dermatitída aj MCS sú tiež faktory, ktoré uľahčujú kontrakciu alergie na pracie prostriedky: naša rada je preto vyhýbať sa používaniu chemických čistiacich prostriedkov, ak už trpíte týmito dvoma chorobami.

Alergia na pracie prostriedky: vyskúšajte účinnosť TerraWash, ktorý je hypoalergénny a prírodný a nedráždiAko rozpoznať alergiu na pracie prostriedkyPovedali sme, že predchádzajúci stav môže uľahčiť vznik alergií na pracie prostriedky.

Je však možné dostať alergiu len kvôli praciemu prostriedku? odpoveď je áno.Detergent môže spôsobiť najmä kontaktnú dermatitídu, t. j. podráždenie pokožky v dôsledku vystavenia dráždivým látkam, ktoré sa nachádzajú v zložení produktu.

Tieto typy dermatitídy sa líšia v:

Iritačná kontaktná dermatitída: keď dráždivá látka vyvoláva reakcie ako začervenanie, pocit pálenia na koži, svrbenie, šupinatenie a suchá koža, ale bez prejavov alergie
Alergická kontaktná dermatitída: keď dráždivý prípravok stimuluje skutočnú imunitnú reakciu, s dýchacími ťažkosťami, upchatým nosom a kašľom

Ďalším faktorom, ktorý treba mať na pamäti, je, že alergia na pracie prostriedky sa môže objaviť okamžite, pri prvom použití, pretože ste možno zmenili prací prostriedok, ale aj po dlhom čase ako reakcia na prací prostriedok, ktorý ste vždy používali.

Nebojte sa, vyrážka alebo podráždenie kože nie sú vždy príznakom alergie. Môže ísť aj o obyčajnú precitlivenosť pokožky, ktorá sa dá vyriešiť použitím pracieho prostriedku na citlivú pokožku.Ktoré zložky pracieho prostriedku spôsobujú alergie? Pozrime sa na ne spolu.

Zložky čistiacich prostriedkov, ktoré spôsobujú alergické reakcie

Ako ste videli, prací prostriedok môže hrať hlavnú úlohu pri výskyte kontaktnej dermatitídy a kožných alergií. Deje sa tak preto, že tradičné pracie prostriedky na trhu obsahujú veľa chemických prísad, niekedy dokonca agresívnych, ktoré sú potenciálne alergénne.Najmä nasledujúce zložky sú hlavnými vinníkmi väčšiny kontaktnej dermatitídy spôsobenej čistiacimi prostriedkami (Healthline.com):

Povrchovo aktívne látkyUmelé parfumyKonzervačné látkyEnzýmyParabényFarbiváZmäkčovadláZahusťovadlá a rozpúšťadlá
EmulgátoryAlergie na pracie prostriedky sú nebezpečné, pretože sa zriedkavo vyskytujú agresívne pri prvej expozícii, ale majú mierne príznaky, ktoré vedú k podceňovaniu problému.

V skutočnosti hneď od prvých príznakov je potrebné prijať potrebné opatrenia, pretože po senzibilizácii postačia veľmi malé dávky na spustenie závažných reakcií.Čo teda robiť, aby ste predišli alebo zmiernili alergiu na pracie prostriedky?
Prostriedky na kožné alergie

Keď s pomocou odborníka pochopíte, že príčinou vašich príznakov je prací prostriedok, ktorý používate na bielizeň, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť na výrazné zlepšenie svojho stavu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu