Kangaroo mother care klokankovanie zazracny dotyk matky

0

Verte či nie, každý druhý dospelý má alergiu. A aj keď vám počas kvitnutia nevybuchnú slzy, pri čistení určite kýchate od prachu alebo nájdete začervenanie po použití nového prášku. Alergie môžu byť vrodené alebo získané. Koniec koncov, všetci obyvatelia megacities inhalujú výfukové plyny a jedia nezdravé jedlo. Preto tí, ktorí niekedy zažili alergiu, počuli výraz “hypoalergénny”. Používa sa najmä v kozmetickom priemysle: podráždená a svrbiaca pokožka – skúste hypoalergénny krém, z maskary tečú slzy – nájdite hypoalergénny krém.

Avšak aj v zložení takýchto potravín môžu byť chemikálie a dráždivé látky, z ktorých môže byť alergická reakcia ešte väčšia. Okrem toho americkí vedci tvrdia, že výraz „hypoalergénny“ nie je legálny a neexistujú žiadne špeciálne normy upravujúce pravidlá používania tohto slova.

Pred začatím predaja musí každý kozmetický výrobok prejsť špeciálnym testom na citlivosť a možnosť alergických reakcií alebo kontaktnej dermatitídy. Ak prostriedky prešli testom, môžu byť automaticky označené ako „hypoalergénne“.

Z toho vyplýva, že neexistuje ani zoznam zložiek, ktoré spôsobujú väčšinu alergií. Existujú iba dobre známe zložky, ktoré najčastejšie spôsobujú svrbenie a podráždenie, vrátane:
🚀Viac k téme: Prečo človek zíva? videoKonzervačné látky (parabény, organické kyseliny, zlúčeniny formaldehydu);

· Vône (môžu byť uvedené na etikete ako Parfum Kangaroo mother);· Farbivá;Niektoré esenciálne oleje.Preto by si mal kupujúci pozornejšie čítať etikety všetkých krémov, sér a iných potravín, aby si osobne overil, či sa v zložení nenachádzajú zložky, ktoré môžu spôsobiť negatívnu reakciu pokožky.Dermatológovia a výrobcovia kozmetiky tvrdia, že ak je kozmetický výrobok označený ako „hypoalergénny“, znamená to, že je menej náchylný na alergie, podráždenie a svrbenie.

„Pri výbere kozmetiky by ste si mali uvedomiť, že neexistujú absolútne žiadne hypoalergénne látky, pretože alergia môže byť čokoľvek a nikdy nemôžete hádať. Práve z tohto dôvodu je najlepšie si každý výrobok sami otestovať, aby ste mali istotu, že nespôsobí negatívnu reakciu,“ radí Natalya Pavlenková, dermatologička Aldo Coppola Seasons.

Ako zistíte, že máte alergickú reakciu Kangaroo mother?

Alergia na kozmetiku sa nie vždy objaví okamžite, niekedy medzi vystavením pokožky a objavením sa vyrážky musí prejsť niekoľko dní. Najčastejšie sa alergia prejavuje vo forme svrbenia, opuchu, zápalových prvkov, upchatého nosa, svrbenia hrdla.

Malo by byť zrejmé, že aj krátkodobá expozícia môže spôsobiť podráždenie, ktoré bude trvať až niekoľko mesiacov.„Za zváženie stojí fakt, že začervenanie a olupovanie môže byť spôsobené nielen alergickou reakciou, ale aj zlou či nesprávnou starostlivosťou o pleť,“ vysvetľuje Natália Pavlenková.

Keď hovoríme o alergii na pracie prostriedky, vždy si kladieme otázku, nakoľko tento stav vlastne spôsobujú pracie prostriedky a nakoľko ide o genetickú predispozíciu. V skutočnosti v oboch prípadoch uvidíme, že výber ekologického, prírodného a jemného pracieho prostriedku je víťaznou možnosťou.

Podľa štúdie Európskej akadémie pre alergiu a klinickú imunológiu – Eaaci bude do roku 2025 50 % európskej populácie trpieť nejakou formou alergie s rôznou závažnosťou prípad od prípadu.

Ak vezmeme do úvahy, že začiatkom roku 2000 bol tento stav považovaný za zriedkavý, môžeme hádať, že niečo v našom súčasnom životnom štýle negatívne ovplyvňuje zdravie každého človeka.

Existuje mnoho foriem alergií, ktorými môže človek trpieť, a prvkov, ktoré ich môžu spustiť, no v tomto článku sa zameriame konkrétne na kožné alergie a následné prejavy, skúmame možných vinníkov a správne prostriedky.Alergia na pracie prostriedky: zvoľte prírodný a ekologický spôsob praniaNajmä si položíme otázku, či je možné vyvinúť skutočnú alergiu na pracie prostriedky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu