Hanka (34tt a 1860g)

0

Naša Hanka sa narodila 26. 10. 2011 v 34-tom tyzdni. Mala 44 cm a 1860 gr. Trochu šok,  toto drobunké stvorenie som mala prvý krát v náruči keď mala štyri dni. Úzasn, pocit. aj keď veľmi zmiešaný, lebo som sa nevedela dočkat, kedy ju budem držat a zároveň som sa bala či ju držim dobre….

Okrem nizkej hmotnosti bola Hanka aj chudokrvná. Počas pobytu v nemocnici jej kontrolovali krv. Keď sme si mysleli, ze už pôjdeme domov, bola hladina hemoglobinu taká nizka, ze sa pani doktorka rozhodla pre transfúziu. Na čas to pomohlo a mohli sme ísť domov. Po pre mna dlhých 22 dňoch. Hanka pekne papala a mali sme pri odchode z nemocnice cez 2200 gr. Urcite aj preto, že sa o Hanku tak pekne starostlive sestricky starali. Po prichode domov sme si naplánovali všetky návštevy lekárov, ktoré sme ešte museli absolvovať. Okrem nasej obvodnej tiez očné, kardiologické a cvicenie v rehabilitacnej ambulancii. Očne dopadlo v poriadku,  v kardiologickej ambulancii sme sa dozvedeli, ze Hanka ako predčasnik nemá zatvorenu prepášku, ktorá sa normalne narodeným deťom zatvorí hneď po narodení. To spôsobovalo slabý šelest na srdiečku, tak nam nariadili kontrolu o štyri mesiace s tým, že väčšine detí sa to pekne opraví. a ako sme sa dozvedeli na kontrole, aj nam sa to opravilo simple-smile-1668173
V rehailitacnej ambulacii nám vzhľadom na Hankin slabší motorický vývin nariadili cvicenia. Najprv 10, potom este 11. Hanka mala pol roka ked sme ich vsetky odcvičili. popri tom sme ale cvičili doma každý deň predpísane cviky. Miestami to bolo nárocne, ale Hanka to úplne perfektne zvládala. Pridali sme si k tomu aj plávanie pre dojcata. Velmi nám to pomohlo. teraz sa budeme hlásit na detskej rehabilitacnej klinike. Treba este doladiť pár drobností, aby bolo vsetko tip-top simple-smile-1668173
medzi tym sme boli v rizikovej ambulancii. okrem ineho aj na kontrole krvi. kedze sa to po tej transfuzii upravilo iba na urcite obdobie museli sme vybrat aj injekcie, ktore podporuju tvorbu cervenych krviniek. boli sme aj na hematologii na kramaroch. to uz bolo ale v case, ked mala hanka styri mesiace korigovaneho veku a to sa uz hemoglobin ustalil a najblizsia kontrola nas caka az v oktobri.

o tyzden bude mat hanka 9 mesiacov, meria 70 cm a vazi 7 kíl.  je samozrejme drobnejsia ako jej rovesnici. nevie este celkom sama sediet, ale podla vyjadrenia lekarov jej stav presne zodpoveda korigovanemu veku. v kazdom, pripade mame z nej velku radost a tesime z kazdeho jej pokroku.