2% z Vašej dane

0

Milí malíčkovskí priatelia,

V prvom rade nám dovoľte vyjadriť vďaku za 2%, ktoré ste sa mnohí z Vás rozhodli v minulom roku venovať nášmu občianskemu združeniu Malíček. Tieto finančné prostriedky sme použili na projekty, ktorými podporujeme rodiny s predčasne narodenými deťmi a neonatologické  oddelenia na celom Slovensku.

Vďaka prostriedkom z 2% sa nám napríklad podarilo zabezpečiť fotoaparáty s tlačou instantných fotiek v 8 špecializovaných neonatologiských pracoviskách s resuscitačnou starostlivosťou na Slovensku. Fotografie z týchto fotoaparátov sú prvým kontaktom, ktoré mnohé mamy po predčasnom pôrode majú so svojím bábätkom.

Ďalším veľmi významným projektom, ktorý je financovaný z 2%, je možnosť online prenosu bábätka v inkubátore prostredníctvom IP kamier. V súčasnej dobe finalizujeme prípravnú fázu pred pilotným spustením v jednom z perinatologických centier.

Toto je len časť projektov, na ktorých sme v minulom roku pracovali. Podrobnú výročnú správu so všetkými našimi projektami a aktivitami si budete môcť už čoskoro prečítať na našej webovej stránke.

Vďaka spätnej väzbe od rodičov a zdravotného personálu vidíme, že naše projekty sú nápomocné a preto sa aj tento rok sa na Vás obraciame s prosbou o podporu v podobe 2% Vašich daní. Získané peniaze chceme použiť nielen na vyššie spomínané projekty “Fotoaparát” či “IP kamery”,  ale spolu s neonatologickými oddeleniami a rodičmi chceme naďalej zvyšovať kvalitu poskytovanej starostlivosti o predčasne narodené deti v nemocniciach a následne v domácom prostredí.

Prispejte a podporte našu organizáciu, aby sme aj naďalej boli mostom medzi nemocnicou a rodinami.

Tlačivo môžete nájsť aj na našej web stránke: https://nasmalicek.sk/2-z-vasej-dane/

S obrovským poďakovaním,

Ľubica Kaiserová a tím Malíček