Prvé celoslovenské stretnutie malíčkovcov

0

V jeden slnečný májový víkend sa stretli rodiny z celého Slovenska, ktorých spája spoločná téma – predčasný pôrod, aby spolu strávili príjemný čas v objatí prírody Ponitria a vymenili si svoje skúsenosti.

Občianske združenie malíček pre svojich členov a priaznivcov zorganizovalo víkend plný zábavy a oddychu popretkávaný sedeniami s odborníkmi v oblasti psychológie, výživy, fyzioterapie a prvej pomoci. Zúčastnení mali možnosť využiť individuálne konzultácie, ale aj skupinové sedenia so skvelou fyzioterapeutkou Dáškou Petkovou, výživovou poradkyňou Jankou Trebulovou a ochotnými psychoterapeutkami Megi Mokráňovou a Ivetkou Klčovou.

Prostredie FajnParku ponúkalo deťom možnosť vyšantiť sa v objatí lesa a krásnej prírody. Domáci boli pripravení na špecifické požiadavky malých predčasníkov a zabezpečili zábavný program s animátormi, ktorí sa im venovali počas každej voľnej chvíľky. Ani pani kuchárky sa nedali zahanbiť a splnili výborne diétne odchýlky každého stravníka.


Pozrite si celú galériu

Stretnutie začalo v piatok príchodom predčasníckej družiny na miesto v poobedných hodinách zoznamovaním sa s prostredím.

Oficiálne sme odštartovali v sobotu odbornými sedeniami s fyzioterapeutkou, odborníčkou na výživu a psychoterapeutkami. Rodičia mohli využiť aj masérku, užasnú maminu Andrejku Kyselicovú na zrelaxovanie tela aj mysle, kým deťúrencom sa intenzívne venovali animátori. Program celého pobytu bol ústretový a flexibilný k individuálnym potrebám malých účastníkov.

Poobedie sa nieslo v duchu súťaží, kde si zmerali sily malí aj väčší. Zábavné aktivity čakali pri každom stanovisku. Výhra bola zaručená pre každého.

Pred večerou mali členovia OZ malíček Valné zhromaždenie, kde si zvolili nových zástupcov a ďalšie zmeny v stanovách.

Po večeri sa konalo vyhodnotenie súťaží a vystúpil nám naživo aj rapper Šillo s krásnym príbehom v skladbe „Zázrak“. Nasledovala diskotéka, kde sa mohli všetci vyskákať, kým sa pripravilo ohnisko na večernú opekačku. Malý účastníci privítali možnosť sami si opiecť špekáčik a vybehať posledné sily pri ohnisku a gitare.

V nedeľu pred obedom sa nikomu nechcelo myslieť na blížiaci sa odchod a všetci radšej využili možnosť vyskúšať si v kreatívnej dielničke maľovanie na hodváb. Deti ukázali svoju umeleckú tvorivosť, keď miešali farby na šatkách, z ktorých vyšli nádherné kombinácie.

Doobeda nás navštívili umelci z divadielka KaSia a zahrali detičkám rozprávku o Zajkovi Fajkovi a hadíkovi Vadíkovi. Drobcov dej úplne pohltil a veľmi si predstavenie užili.

Kým sa malé deti učili o sile priateľstva, veľkáčom a dospelákom prišli lektorky  Marianna Hammelová a Andrea Šagátová porozprávať ako poskytnúť prvú pomoc. Mohli si tak osviežiť pamäť, prípadne sa naučiť odznova, ako účinne poskytnúť prvú pomoc dospelým aj deťom v kritických situáciách. K dispozícii boli  modely s počítačom, ktoré vyhodnocovali správnosť  poskytnutia oživovania srdca a záchrany pri dusení.

Náš skvelý pobyt končil výborným obedom. Aj keď sa nikomu nechcelo domov, bol čas sa rozlúčiť so slovami: „Dúfam, že si to o rok zopakujeme!“

Naše spoločné stretnutie sa uskutočnilo vďaka skvelým ľuďom zo Stredoslovenskej energetiky a.s., ktorí podporili naše združenie finančným darom v hodnote 4.000€.