Odovzdanie zisku z predaja knihy “Venované Eme”

0

Rok sa s rokom stretol a to, čo sme na minuloročnom slávnostnom večeri začali, sme dnes úspešne dotiahli do konca. Skoro rok som knihu „Venované Eme“ písala, korigovala a upravovala. Minulý rok sme ju úspešne pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí pokrstili. A dnes, po roku od spustenia predaja, môžem s vďakou a pýchou oznámiť, že sme vyzbierané peniaze z predaja odovzdali oddeleniam – Jednotke vysokošpecializovanej starostlivosti o novorodencov a Rizikovým novorodencom. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na predaji a propagácii podieľali a takisto všetkým Vám, ktorí ste si ju kúpili.

Vďaka Vám sa vyzbieralo krásnych 1.100,- eur, ktoré poslúžia oddeleniam pre zabezpečenie potrieb našich najzraniteľnejších. Teším sa, že tento okamih nadišiel a stretli sme sa v nemocnici odovzdať symbolický šek. Vyzdvihnúť si ho prišli pani docentka Darinka Chovancová, pani primárka Ľubka Pejhovská, pani doktorky Sonička Molnárová, Ivetka Hartmannová, Danielka Bálintová a Hanka Švarcová, staničné sestričky Ľubka Kaiserová a Ivetka Hlavatá.

Milé pani doktorky a sestričky. Zaslúžite si obrovské ĎAKUJEM od nás mamičiek. Vy ste našimi predĺženými rukami, keď nemôžeme byť s našimi bábätkami. Deň má 24 nekonečných hodín, z ktorých len zo dve môžeme stráviť pri drobčekoch v inkubátoroch a ostatné sú na Vás. Ste viac, ako pracovníci nemocnice. Ste druhé mamy našich detí v prvé týždne ich života. Suplujete naše objatie, keď detičky absolvujú nepríjemné vyšetrenie a je ich treba upokojiť. Ste tam, keď sa im nedarí a potrebujú pomoc. Pohladenie. Povzbudenie. Lásku. Za to sa nedá nikdy dostatočne poďakovať. Slová nemajú moc vyjadriť vnútorné pocity vďačnosti nás, matiek. Bolo by treba nazrieť do našich skúšaných sŕdc, aby ste videli, koľko pre nás Vaša práca znamená. Vraj ste profesionálne deformované? Neviete sa na situáciu pozrieť z našej strany? To je len obranný mechanizmus Vášho vlastného srdca a očí, ktoré videli veľa ťažkých prípadov. Keby ste prežívali každý jeden prípad predčasného pôrodu, Vaše srdce by to nevydržalo. Samy ste matky, tety, babky… vlastným deťom. O to väčšiu úctu si zaslúžite, že vykonávate jedno z najťažších povolaní. Obdivujem Váš entuziazmus a schopnosť zachovať si úsmev pre naše detičky, aj keď by ste samé najradšej plakali nad tým, čo denne zažívate. Ste anjeli v ľudskom tele a vždy budem vďačná, že existujú ľudia ako Vy!

S láskou Daniela Sameková

Fotogalériu z odovzdávania šeku si môžete pozrieť aj na malíčku.

zdroj: http://www.mamaaja.sk/blogy/kategorie-blogu/deti-a-rodina/odovzdanie-zisku-z-predaja-knihy-venovane-eme-2/