Charitatívny bazár NATO 2014 – slávnostné odovzdanie symbolických šekov

0

Dňa 27. januára 2015 odovzdal vojenský predstaviteľ Slovenskej republiky pri Vojenskom výbore NATO a EÚ generálmajor Miroslav KOCIAN v mene náčelníka generálneho štábu Ozbrojených síl SR symbolické šeky s finančnou pomocou 20.000 € od charitatívnej organizácie NATO Charity Bazzaar dvom neziskovým organizáciám zo Slovenskej republiky. Slávnostné odovzdanie sa uskutočnilo v priestoroch veliteľstva NATO v Bruseli za prítomnosti hlavných predstaviteľov charitatívneho bazáru NATO.

V rámci Slovenskej republiky v roku 2014 požiadalo charitatívnu organizáciu NATO Charity Bazzaar o finančnú pomoc päť neziskových organizácií, z toho boli vybraté hlavnými predstaviteľmi NATO Charity Bazáru dve neziskové organizácie Slovenskej republiky a to Charitatívna organizácia Svätá Alžbeta Zvolen, ktorej činnosť je zameraná na pomoc sociálne slabším rodinám a bezdomovcom a Občianske združenie Malíček Bratislava, na kúpu inkubátora pre predčasne narodené deti.

Charitatívny bazár NATO je spoločným dobročinným podujatím členských a partnerských štátov NATO, na ktorom sa zúčastňujú manželky, manželia, partnerky a partneri pracovníkov veliteľstva NATO. Výťažok z činnosti je určený najmä na podporu detí, ľuďom v núdzi či so zdravotnými problémami, do ktorého sa môžu zapojiť všetky slovenské neziskové organizácie zamerané na charitatívnu činnosť. Viac informácií o využití finančných prostriedkov na stránkach www.natocharitybazaar.org.